Az INSCOP közvélemény-kutató intézet legutóbbi, májusi hasonló felméréséhez képest a DNA másfél százalékkal, míg a - korrupciós ügyek leleplezésekben kulcsszerepet játszó - lehallgatásokat végző SRI egy százalékkal javított megítélésén: mindkét intézményben a megkérdezettek 49 százaléka bízik.
A liberális kötődésű lap ezt azzal hozza összefüggésbe, hogy a májusi európai parlamenti választásokat követően a közélet elsősorban a korrupciós botrányoktól és nagy leleplezésektől volt hangos.
Az állami intézmények közül a hadseregnek van a legmagasabb, 67 százalékos bizalmi indexe, amelyet a bizalmi rangsorban a csendőrség követ 61 százalékkal. A legkevesebben a parlamentben (16 százalék) és a politikai pártokban (13 százalék) bíznak.
A nem állami intézmények közül az egyházban bíznak a legtöbben, ám ennek megítélése tavaly óta 69 százalékról 61-re romlott. A sajtó (36 százalék) és a civil szféra (28 százalék) a középmezőnyben helyezkednek el, míg a felnőtt lakosság a szakszervezetekben (23 százalék) és a bankokban (16 százalék) bízik a legkevésbé.